Kadra

Założyciel i właściciel ośrodka Waldemar Borowski

Terapie od zaraz"Z alkoholem, w moim życiu, nie rozstawałem się przez 22 lata. Początkowo piłem, bo chciałem. Nagradzałem nim moje sukcesy, był lekarstwem na stres i przemęczenie. Z czasem już piłem, bo musiałem. Alkohol powodował coraz większe spustoszenie i straty, w moim życiu osobistym, duchowym, rodzinnym i zawodowym. Sięgnąłem dna, gdzie poczułem całkowitą bezradność i bezsilność wobec braku obycia się bez alkoholu.

Przyjąłem pomoc, którą wcześniej odrzucałem. Poddałem się terapii. Dzięki wspaniałym terapeutom, otworzyłem się. Na terapii zdobyłem i rozwijam umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami i emocjami. Umiem nad nimi panować i kontrolować je. Wiem jak żyć, by nie pić. Zrozumiałem, że jestem alkoholikiem i zaakceptowałem alkoholizm jako moją chorobę. Dziś bez problemu zachowuję trzeźwość. Teraz buduję życie na nowo i jest mi łatwo. Przeżywam chwile, których wcześniej nie doświadczałem. Uratowałem i rozwijam drugi związek małżeński, pierwszy przegrał z alkoholem. Obecnie realizuję swoje marzenia i rozwijam pasje. Pomagam innym alkoholikom, jak niegdyś zrobiono to względem mnie.

Teraz, moją główną ideą jest pomaganie innym w znalezieniu złotego runa, którym jest dotykanie i odczuwanie życia. Misję swoją, rozpocząłem od wybudowania wyjątkowego Ośrodka, gdzie każdy, kto zdecyduje się zmienić swoje życie i smakować je na trzeźwo – znajdzie swój azyl, schronienie i pomoc."

Waldemar Borowski

 

mgr Roman Zgórski  

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (nr certyfikatu 557)

 

m tarmas

Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Od 15 lat pracuje z osobami uzależnionymi od alkoholu, leków, narkotyków i hazardu . Wolne chwile spędza na motocyklu oraz zgłębianiu wiedzy zielarskiej .

Dr n.med. Artur Januś  

lekarz specjalista psychiatra (2863548)

Artur Januś

mgr Maria Tarmas-Gaca

Specjalista treningu umiejętności psychospołecznych

Prowadzi warsztaty terapeutyczne.

m tarmasOd wielu lat pracuje z uzależnionymi, według metody terapii Berta Hellingera. Jest absolwentką :

  • Szkoły Treningu Umiejętności Psychospołecznych - 2003-2004
  • Warsztatów Szkoleniowo-Terapeutycznych (wg metody Berta Hellingera)- 1999-2003

"Dokonanie zmiany we własnym życiu to duże wyzwanie. I szansa na nową – lepszą jakość tegoż. Często uzależnione jest to od tego, czy zdecydujemy się na zmianę siebie, swoim poglądów i zachowań, w tym swojego wyrażania emocji oraz potrzeb wobec innych. A to wymaga własnej determinacji oraz wsparcia innych. W moim wieloletnim doświadczeniu – zarówno zawodowym, jak i życiowym, miałam szczęście towarzyszyć wielu osobom w dokonywaniu takiej zmiany."

mgr Mieczysław B. Klimek

Terapie od zarazPsycholog, specjalista psychoterapii

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz:

  • Studium Pomocy Psychologicznej Instytutu Psychologii Zdrowia i Trzeźwości w Warszawie
  • Szkoły Psychoterapii Instytutu INTEGRA w Częstochowie
  • Studium Terapii i Profilaktyki Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej

Przez ostatnie ćwierćwiecze związany z Beskidami, gdzie mieszka, jak i pracuje. Posiada duże doświadczenie w pomocy osobom uzależnionym, jest aktywnym działaczem grupy Trzeźwiejących Alkoholików. Pracuje wykorzystując autorską koncepcję opartą o NLP (certyfikat Master Practitioner in the Art of NLP) i Voice Dialogue.

Jan Świątek

Terapeuta uzależnień

Terapie od zarazAbsolwent Studium Terapii Uzależnień w Warszawie oraz Fundacji Uwolnienie w Łodzi. Od 22 lat żyje w trzeźwości, a od 17 lat pracuje z osobami uzależnionymi.

Jeden z założycieli Stowarzyszenia Trzeźwości w Suchej Beskidzkiej. Lubi przebywać w naturze, kocha góry. Twórca własnej rzeczywistości.

 

Marta Kościelniak

Terapeuta uzależnień

Terapie od zarazW trakcie procesu certyfikacji w Małopolskim Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień w Krakowie. Pierwszą część Studium Terapii Uzależnień ukończyła w Polsko Niemieckim Instytucie Terapii Uzależnień „Błękitny Krzyż”.

W swojej pracy z osobami doświadczającymi trudności życiowych, spowodowanych chorobą alkoholową lub innymi uzależnieniami, kieruje się głównie wiarą w siłę każdego człowieka oraz tkwiące w nim zasoby.

Doświadczenie w pomaganiu osobom uzależnionym zdobyła pracując w Prywatnych Ośrodkach zajmujących się terapią uzależnień, Poradni Leczenia Uzależnień w Jordanowie oraz Prywatnym Gabinecie Psychoterapii i Terapii Uzależnień w Rabce.

Małgorzata Kuchta-Mendyk

Terapie od zarazDyplomowana pielęgniarka, o wieloletniej praktyce zawodowej pośród pacjentów z Zespołem Uzależnienia Alkoholowego ( ZUA).

Dysponuje długoletnim doświadczeniem zawodowym: w latach 1984-1990 pracowała w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach-Ligocie, w okresie 1990-1999 zatrudniona w Miejskim Szpitalu w Mysłowicach, a od 2001 r. pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie na stanowisku starszej pielęgniarki psychiatrycznej.

Fachową opiekę lekarską zapewnia:

Lek. med. Jerzy Włodarczyk - internista anestezjolog

Lek. psychiatra - Jolanta Biel-Gruszczyńska

Dyplomowana pielęgniarka - Ewa Kociołek

Dyplomowana pielęgniarka - Zofia Janik

Telefony kontaktowe

+48 606 693 391

+48 604 112 509 - Waldek

+48 33 874 70 59

copyright by Ośrodek Terapii Uzależnień "Terapie od zaraz"
projekt i wykonanie Interactive Technology